O firmie

Spółdzielczy Zakład Usług Technicznych SKROPOL powstał w roku 1995 w wyniku przekształcenia działającej od 1973 roku Spółdzielni Kółek Rolniczych  w Siennicy.

Podstawowa działalność produkcyjna i handlowa Skropol to:

  • produkcja kół, wałków i przekładni zębatych do maszyn rolniczych, budowlanych i przemysłowych
  • usługi w zakresie obróbki skrawaniem i obróbki cieplno-chemicznej.

W naszej ofercie handlowej znajduje się ponad 250 części zamiennych do układów napędowych ciągników rolniczych, kombajnów, koparek, zgrabiarek, glebogryzarek, pras belujących itp.

Historia

1973 - powstanie Spółdzielni Kółek Rolniczych w Siennicy. Podstawowa działalność – świadczenie usług dla indywidualnych gospodarstw rolniczych, wymagających specjalistycznego sprzętu mechanicznego (transport, prace polowe, żniwne, hodowla).

1980 - zmiana nazwy na Spółdzielnia Kółek Rolniczych Siennica-Kołbiel. Połączenie SKR w Siennicy z SKR w Kołbieli.

1988 – zmiana nazwy na Spółdzielczy Kombinat Rolno-Przemysłowy SKROPOL. Stopniowe rozszerzanie zakresu działalności o produkcję części do produkcji ciągników URSUS.

1992 – oddzielenie od Spółdzielczego Kombinatu Rolno-Przemysłowego części przedsiębiorstwa działającego poza Siennicą .

1995 – zmiana nazwy spółdzielni na Spółdzielczy Zakład Usług Technicznych SKROPOL. Rezygnacja z działalności usługowej dla gospodarstw rolniczych i zorganizowanie zakładu produkcyjnego kół zębatych.

o nas

o nas

obecnie - aktualnie Skropol zatrudnia ok. 100 pracowników i produkuje głównie części zamienne do skrzyni biegów i tylnych mostów ciągników URSUS, MF i ZETOR. Ciągle modernizowany park maszynowy, wdrażanie nowych technik i technologii oraz doświadczony zespół pracowników, umożliwiają podejmowanie się produkcji coraz bardziej wymagających wyrobów i spełnianie oczekiwań naszych kontrahentów.

W naszej stałej ofercie znajdują się oprócz wałków, kół zębatych również mechanizmy różnicowe, pompy wody, elementy układów kierowniczych i hamulcowych, koła zamachowe i wieńce zębate, przekładnie zgrabiarek, kosiarek i innych maszyn rolniczych zarówno producentów polskich jak i zagranicznych. Katalog wyrobów jest na bieżąco aktualizowany w zależności od potrzeb rynkowych. Rozszerzeniem produkcji podstawowej jest produkcja wyrobów na potrzeby polskich fabryk produkujących maszyny rolnicze oraz świadczenie na ich rzecz specjalistycznych usług w zakresie obróbki skrawaniem i obróbki cieplno-chemicznej.

Do pobrania
Katalog produktów dostępny on-line